Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše první návštěva u MUDr. Živného

6. 9. 2007

Přeji pěkný i když né moc teplý večer. :)

V poslední době toho máme tolik, že to sem ani nestíhám psát. A pak už polovinu zapomenu. Tak snad aspoň něco.

V pondělí nám zavolala paní od pana doktora Živného z Prahy. Sama jsem ho už před časem kontaktovala kvůli konzultaci botulotoxinových injekcí. Také,ale na doporučení známých, které mají stejně postiženého chlapečka jako my a pana doktora navštěvují. U pana doktora se uvolnilo jedno místo a tak jsme byli kontaktování s tím, že ale musíme hned další den přijet do Prahy na konzultaci a prohlídku malého. Bylo to sice dost na rychlo, ale naštěstí dali přítelovi v práci propustku a my jsme mohli jet.
Byli jsme objednaní na úterý v 17:00 hodin. Vyjeli jsem už v 13:00, protože to máme jednak dost daleko a také hlavně proto,že to v Praze zase tak moc neznáme a aby jsme to do té doby našli.
Když jsme přijeli do Prahy, tak jsme nechali auto na Černém mostě a vydali se metrem podle navigace paní od pana Živného ( asi asistentky nebo sekretářky ) jeli jsme z ObrazekČerného mostu na přestupní stanici a potom na stanici Dejvická. Od tamtud jsme měli nastoupit na tramvaj a jet na zastávku u vojenské nemocnice a naproti ní by měl sídlit. Díky ochotě lidí, kteří nám museli pomoci jsme to nakonec našli. :)
Ještě jsme měli dokonce trošku času. K doktorovi jsme přišli trošku ohlušeni z metra a ještě jsme měli problém, že jsou u něho dost daleko židle od jeho stolu, takže jsme se museli neustále ptát, co nám říkal, což byl docela trapas. :) ObrazekMusím, ale pochválit příjemné prostředí v ordinaci. Malého nejvíce zaujalo velké akvárium a nás zase fotečky nebo spíše mnoho foteček jeho malých pacientů. Pan doktor byl příjemný. Patrička se prohlédl a vzal si od nás nějaké papíry ohledně Patričkova stavu. Zeptal se nás na rehabilitaci a léčebné postupy. Ukázal nám jak se cvičí bodová metoda o které jsem tu už psala a musím říct, že je to tedy malý zázrak!!! Nebo pro nás spíše velký. Ukázal nám jí na Patričkovi a musím říct, že je to lehké tak, že to zvládnou cvičit i třeba babičky a příbuzní a né třeba jako Vojtova, kterou umím pouze já. Teď se s přítelem když je doma o rehabilitaci dělíme. On cvičí bodovou. Potom já bobatha a nakonec Vojtovu já, ale přítel mi pomáhá. Je to takhle moc fajn. :) Ale abych to nezamluvila. Při bodové metodě se tlačí špičkou prstu na určité svaly, které se po 1 minutě držení krásně uvolní a dochází tak k nádherným výsledkům rehabilitace následné. Do teď jsem cvičili Vojtovu, ale ta neměla žádný efekt, protože Patriček neměl uvolněné svaly, ale teď vidíme konečně nějaké výsledky, ale k těm se ještě dostanu. Po stlačení svalu se Patričkovi nejen na dotek, ale i na pohled uvolní svaly a otevírá i postiženou ručičku správně pohybuje nožičkama a toto jsme zaznamenali už v ordinaci. Pan doktor nám body, které máme mačkat namaloval fixou na tělo a my se je doma jen obtahujeme. Máme dva na zadečku, dva na stehýnkách, dva pod kolínkama, jeden na levé ručičce pod loktem a jeden na levé straně pod podpažím. Na Patričkovu bylo znám, že má hubené končetiny a zadeček tím,jak má napnuté svaly, ale teď se nám to začíná povolovat a už to není tolik znát.
Toto metodu budeme teď cvičit 3 měsíce do další kontroly a potom uvidíme. Cvičíme 6krát denně z toho 4krát před celkovým cvičením a 2krát zvlášt. Z kontroly jsme byli nadšeni, protože pan doktor dával Patričkovi naděje, ale místo botulotoxinu by nám doporučoval nakonec spíše operaci, který by měla větší efekt a byl by na stálo. Máme, ale zdravotní pojišťovnou se kterou pan doktor nespolupracuje a tak nás jedna jeho návštěva vyšla na 1500Kč, ale zase co by jsme za Patričkovo zdraví nedali. Zatím, ale nemáme žádné příspěvky mimo mateřské a z té a z přítelova platu je to už dost těžké všechno to poplatit. Žádost už máme podanou, tak snad to dobře dopadne.  Na další kontrolu jedeme 5. prosince.

 

Momentálně doma cvičíme: Bodovou metodu a po ní bobath koncept je to spíš takové hraní s nožičkama na podporu lození, ale účinné a nakonec Vojtu cvik na chození. Doma teď zaznamenáváme velké pokroky. Patriček se neustále staví na čtyři, nožičkama už umí krásně lozit. Každou nohu dává zvlášť, tak jak to má vypadat. Má už správné postavení nožiček. Umí se lépe otáčet s nakročením na obě strany. Lépe nám doma spí a celkově se zdá lepší a my už z toho všeho co děláme máme konečně dobrý pocit.

 

Navíc Patriček jde v sobotu zase na plavání. Nakonec jsme se po domluvě s paní instruktorkou rozhodli dát Patrička k ročním dětem. Už se moc těším protože po plavání malej uměl i nakračovat, ale jak byl krytý bazén přes prázdniny uzavřený, tak to zase zapomněl a navíc je ve vodě moc rád. :)

 

Dneska jsme byli na rehabilitaci v Hronově paní rehabilitační nám to zkontrolovala a cvičení z Vojty na břiše jsme dali pryč, protože měl při něj Patriček záchvaty breku a místo něho jsme dali jen takové houpání nožičkama a Patriček je spokojenější.
Potom jsme jeli odpoledne do mateřského centra MaMiNa do Police nad Metují, kde byla organizační schůzka pro rodiče kvůli canisterapii. S Patričkem budeme chodit každý druhý Obrazekčtvrtek v 15:30 kde budeme mít svojí půl hodinku s pejskem. A 3 krát za půl roku budeme mít takový speciální sobotní program. První bude canisterapie s logopedií, další potom arteterapie, což je malování a nějaké to vytváření a poslední bude canisterapie s fyzioterapeutickým cvičením. Už se na to moc těšíme.Rádi by jsme tam ještě s Patričkem jezdili na masáže, protože má hodně ztuhlé záda a také na cvičení na míčím pod dohledem fyzioterapeuta, ale bude dost těžké se tam dostat, protože přítel je pořád v práci a nemůže si zase žádat o propustku na všechno, protože to by v práci nebyl skoro nikdy. :( A já nemám bohužel řidičský průkaz, protože na to nám už peníze nezbývají. :( Snad to nějak uděláme.

Zatím je to všechno. Přeji vám všem pevné nervy a hlavně děti z kterých budete mít radost tak jako my.