Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva sociální pracovnice

5. 2. 2009

Mladší usnul, tak mám chvilku času. Přeji dobrý den. Dneska už po čtvrté, protože jsem vkládala několik příspěvků najednou. :)

 

Ráda bych ještě doplnila, že co se týká motorických a psychických dovedností, tak není žádná změna. Jen jsme byli 28.1. na kontrole u rehabilitačního lékaře a teď nám řekl, že po operaci SDR u Patrička vymizely kontraktury na lýtkách, ale na adduktorech zůstaly stejně jako problémy s kyčlemy. No, tak uvidíme co nám na to řekne ortoped. Raději nebudu dělat předčasné závěry.

 

V týdnu u nás byla sociální pracovnice ohledně šetření pro přiznání příspěvku na péči. Patriček se toho nebál a předvedl všechno co umí. Dokonce nebyl ani tak vzteklý. Co se, ale týče celkového mého dojmu, tak jsem nebyla zase tak moc nadšená. Hlavně po jejích posledním větách, že to možná vypadá na II. stupeň. Já jsem doufala, že druhý stupeň bude minimálně jasný, ale asi jsem to přecenila. Trošku mě zarazilo, že dítě, které polkne se už  bere jako dítě, které se umí samo nakrmit. Je to asi v každém okrese jinak. Patrik totiž jinak není schopný si jídlo dát ani do pusy. Dalšího komentáře se zdržuji. Takže budeme doufat a případně podáme odvolání.

 

Odpoledne ještě přišel dopis z úřadu, že nám berou sociální příplatek. To jsem vzala, tak jak to je. Až po pečlivém prostudování dopisu jsem si všimla, že máme do čtvrtletního příjmu započítané i dávky, které vůbec nepobírám. V pondělí s tím letím na úřad a doufám, že mi to minimálně vysvětlí, abych věděla jak to tedy je. Případně když už nám ty dávky započítávají, tak ať nám je i vyplácejí.

 

Přeji všem pevné nervy při vyřizování všech těch papírů a dobrého posudkového lékaře.