Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pár týdnů déle

16. 2. 2009

Dobrý den. 

 

Píšu dneska aspoň v rychlosti, když kluci spinkají. Je toho nějak moc. Dneska jsem objednávala Patrička na dětskou psychologii, ortopedii, oční a plavání.
      Abych to rozepsala. Pojedeme na oční k jinému lékaři, který se specializuje i na děti. Ten by nám měl provést nějaká vyšetření ohledně strabismu ( šilhavosti ) a pokud by se potvrdil, tak se domluvíme, jak dál postupovat. Podle oční lékařky, kterou jsme zatím navštěvovali je to širokým kořenem nosu, ale nechceme nic zanedbat a chceme vyšetření nechat udělat.

Další lékař je dětský psycholog, které po roce opět zhodnotí Patričkův stav a to jak to stránce motorické, tak i po stránce mentální ( psychické ). Snad bude od minulého roku aspoň malý pokrok. Dle posledního vyšetření Patriček odpovídal po obou stránkách na 9. měsíc.

Poslední je ortoped, který zhodnotí stav svalů po operaci SDR. Zejména jde potom o kontrolu kyčlí pravidelným RTG snímkem. Posouzení, jestli nám na nohách vymizeli kontraktury a pokud né, tak domluva na dalším postupu.

Patrička a mladšího Nikyho jsem objednala zase na kojenecké plavání. Budou chodit spolu do kurzu pro děti od 6. měsíců. U Patrička je třeba, aby si po pauze na bazén zase zvykl a tak ho chceme dát raději do kurzu zase od začátku. Aspoň budou bráchové spolu. :)

 

Včera jsem hledala na internetu nějaké informace o tom, jak může u dítěte vzniknou tzv. Gotické patro. To je jiný tvar horního patra v ústech.

      Nakonec jsem našla povídání o zvětšených nosních mandlích. O jejich příznacích a také následcích při dlouhodobém přetrvávání.

      Téměř všechno přesně pasuje na Patrička. Ať už je to: gotické patro, deformita hrudníku, chrápání, chrčení, dýchání převážně ústy, nedoslýchavost, žlutý tekutina v uších a další. U Patrička už toho, ale pozorujeme více než 2 roky. Lékaři to přičítají jeho postižení, předčasnému narození a podobně. My jsme si pro jistotu vyžádali vyšetření nosních mandlí, které v brzké době podstoupíme a jsem zvědavá na výsledek. Jen nevím, jestli je lepší aby to bylo nosními mandlemi a nebo ne. Tak nám držte palce, ať to dopadne jakkoliv. :)

 

Občas mi už z toho všeho jde hlava kolem. Hlavně když se na nás sesype moc lékařů najednou a já už potom nemám ani přehled. Kolikrát přijdeme k lékaři pozdě a nebo třeba v jiný den, protože v tom zmatku si prostě něco prohodím. Stát se to přeci může. Jen lékařům to většinou moc nevysvětlím. Tak si říkám, co by asi udělalo, kdyby se Patriček narodil o pár týdnů déle. A co odpověď? No, znáte to: Člověk míní, život mění.