Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trénujeme lezení

29. 11. 2007

Přeji krásnou dobrou noc !!! :)

 

Po velmi dlouhé odmlce se opět ozývám s novými informacemi okolo Patrička. Asi nenapíšu všechno co se událo, ale aspoň to podstatné na co si vzpomenu.

 

Měli jsme teď dlouhou pauzu od všechno doktorů, ale zase nás všechny čekají. Po velmi dlouhém a marném čekání na nějaké vyjádření od městského úřadu a nebo sociálky jsem to už vzdala. Mají sice ze zákona na vyřízení dobu 2 měsíců, ale je vidět, že se to opravdu nedá dodržet u nikoho. Lituji starších lidí, kteří o něco žádají. Paní ze sociálky, která u nás byla mi řekla, že takto malé děti vyřizují přednostně. No už je to více jak 3 měsíce a ještě nemáme absolutně nic. :( Chudáci potom ti kterým to přednostně nevyřizují.

Už kolikrát jsem se radovala, že konečně dorazila aspoň výzva, aby jsme si došly pro kartičku na auto a že uznaly mimořádné výhody, ale vždy je to jen, že žádost vyřizují. :( Například včera mi došlo: Úřad práce v Trutnově byl pořádám Městským úřadem v Trutnově dne 22.8.2007 o posouzení Vašeho zdravotního stavu ve výše uvedené věci.

Úřad práce vypracuje posudek, který bude předán příslušnému úřadu jako podklad k rozhodnutí o Vaší žádosti.

No, tak to je tedy dobré oni v podstatě ještě ani nezačali. Tak snad se do roka dočkáme. :( Když 3 měsíce trvá předání žádosti mezi 2 úřady, tak se docela děsím jak dlouho bude teď trvat nějaká akce. :(

 

Jinak Patričkův stav se teď o hooodně zlepšil. Umí opakovat některá lehká slova. Je celkově vnímavější a co se týče motorických dovedností, tak tam je to také lepší.

Patriček je už pořád jen na čtyřech. Umí se na čtyřech otáčet dokola aniž by spadnul na bříško. Taky už pomaličku začíná lozit. Už začal pracovat i ručičkami a dává je střídavě dopředu. Všechno s ním na rehabilitaci trénujeme, aby se to naučil dobře.

Dokonce poprvé lozil právě na rehabilitaci. Asi po 3/4 hodině rehabilitaci a protahování se nám tak "splašil", že ho ani naše rehabilitační neudržela. Viděl totiž velký míč na cvičení, který tam měla a on byl průhledný a v něm byli barevné malé míčky a jemu se to tak líbilo, že musel hned za ním. Dojetím jsme skoro brečeli. :) Od té chvíle to trénuje i doma.

Taky se sám naučil si "sednout". No k tomu zase přispěli autíčka. Do těch se poslední dobou úplně zamiloval. Má doma dvě. To jsou jeho miláčci. Jezdí s nima doma pořád i večer. Musí je mít i v postýlce a pořád jezdí a jezdí až najednou spinká. :) Jezdí s nimi buď  tak, že si lehne na bok a jednou ručičkou ho drží a jezdím s ním nebo se zvedne na čtyři, zapře se o postýlku a sedne si na nožičky. Jakoby je v kleku a přitom si sedí na nožičkách. Dokonce i u hraní zapojuje více levou ručičku.

 

Taky se nám konečně po dlouhé době zlepšilo spaní. Od doby, co byl Patriček nemocný se mu otočilo celé spaní a vypadalo to tak, že v noci byl vzhůru a přes den spal, ale potom se s ním nedalo vůbec nic dělat. Na canisterapii se nedalo jít, protože jsme ho vzbudili a byl protivný. Stejně tak to bylo na rehabilitaci.

Zkoušeli jsme snad všechno od buzení, aby jsme mu to nějak narušili. Zkoušeli jsme mateřídouškový čas s medem, ale ten zase nechtěl pít. Nakonec jsme ho dali na víkend k babičce a dědovi a od té doby se mu to zpravilo. Teď je zase nemocný, ale zatím se drží a spí jak má.

 

Zítra jedeme na rehabilitaci, tak uvidíme, co nám na další pokroky řekne naše rehabilitační a jestli bude mít Patriček dobrou náladu. Pak se s ním daleko lépe pracuje a má to pro Patrička větší význam.

 

Zase se brzy ozvu. Mějte se hezky.