Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začínáme cvičit Bobath koncept

28. 8. 2007
Dobrý den.

Včera jsme byli v Hradci Králové pro zdravotní botičky pro Patrička. Tyda alespoň jsme si to myslela. Konečně po dlouhé době jsme našli prodejny, kde botičky značky DZO mají. Míst tedy není opravdu mnoho. :( V prodejně měli pouze do 15:30 což mě dost zarazilo, protože to opravdu není dlouhá pracovní doba a navíc jsme chytli zrovna jednu z těch lepších, protože jinak tam jsou jen do 15:00 a nebo některé do 14:30. Lidí, co dělají raní to asi opravdu mají těžké, když nějakou zdravotní potřebu opravu potřebují.
Akorát nám změřila paní nožičky a máme si přijet znovu na 6 týdnů. A já myslela, že už si botičky povezeme domů. :(

Dneska jsme byli poprvé u nové paní rehabilitační paní Faltové. Už jsem co ní psala, že cvičí Bobath koncept. Paní Faltová byla velmi příjemná. Což jsme ani nečekali. Všechno nám vysvětlila a ukázala. Měla na nás dost času. S Patričkem budeme dělat kombinaci Vojty, kde cvičíme 2 polohy. Jednu na boku a jednu na bříšku. S paní Faltovou jsme jednu přidali a obě upravili. Paní Faltová mi ukázala jak a kde se mi bude s Patričkem cvičit nejlépe, jak si ho mám celého zafixovat, aby mi neutíkal. :) A také cvičíme nově Bobatha a ten je teda úžasně jak se to tím dá prokládat. Hodně si hrajeme s nožičkama. Hlavně s chodidlama. Zapojujeme různé pomůcky a hračky a Patriček se aspoň během cvičení uklidní a je spokojený. Opravu jsem dneska měla z rehabilitace velmi dobrý pocit jako ještě nikdy. :))) Na další rehabilitaci jsme objednaní 6.9.2007

Odpoledne, když jsme přijeli domů, tak nám přijel pán z help centra Pardubice ukázat kočárky, aby jsme si je ozkoušeli. Tedy manipulace se zdravotním kočárkem je opravdu věda. Nemyslím jízdu, ale to jak se zvedá opěradlo, jak se přetáčí na druhou stranu a podobně. Koukali jsme na 2 typy. Oba 2 jsou parádní, ale bohužel zrovna ten na který se doplácí Patričkovi vyhovuje lépe a mě tedy taky, protože druhý kočárek je na mě velký i když si dám rukojeť dolů, protože jsem prcek. Tím hůře se mi s kočárkem manipuluje, protože mi jde špatně zvedat a podobně.

Také nám dneska přišel papír z lázní,že nám přijde termín pozvání v tomto půl roce a takové ty základní informace. To je zatím vše. Zítra se ozvu znovu, protože přijede paní ze Sluníčka. :)