Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začínáme se pohybovat po místnosti

26. 6. 2007

Patriček se nám už začal pohybovat po místnosti. Je to takový způsob plazení. Leží na bříšku a ručičkami se přitahuje do předu. Nožičky zatím tahá za sebou, ale občas je také zapojí. Dobře tím, ale trénuje levou ručičku. Dále před něj hračku ( takový válec, který chrastí a dobře se brží ) a když jí chytne, tak mu zase trošku popojede pryč a musí se za ní vydat a to ho krásně nutí k pohybu. Už nám tímto způsobem je schopný přecestovat celý pokoj. Sice to není moc, ale pro nás je to mnoho. :) Snad začne za nějaký čas zapojovat i nožičky.

 

Ve čtvrtek jsme také byli v Trutnově zeptat se na speciální školku do budoucna pro Patrička. Velmi mě potěšilo příjemné jednání paní ředitelky. V lednu se máme přijít znovu zeptat a začali by jsme už pomalu sepisovat dokumentaci o Patričkovi. Paní ředitelka nám také řekla, že když by se Patričkův stav zhoršil a bylo by potřeba speciální péče, tak by ho třeba na týden dali do stacionáře, kde by se s ním cvičilo ...

 

To nám nedalo a chtěli jsme se podívat jak stacionář vypadá. Nakonec jsme našli stacionář pro dospělé a tam nám velmi ochotní pánové poradili, kde je dětský stacionář, ale bohužel paní ředitelka je momentálně na dovolené, takže se máme stavit příští týden. dostali jsme, ale typ, aby jsme si zajeli pro nějaké informace do oranžového domu. Tam je z boku budovy jedna paní doktorka, která se sice specializuje na mentální postižení dětí, ale pomohla nám velmi moc. Velmi příjemné a vstřícné jednání. Mohli jsme se vypovídat. Navíc nám paní zajistila fyzioterapeutickou pracovnici, která by se nám na Patrička podívala. Také nám poskytla katalogy speciálních pomůcek a kontakt na centrum rané péče z Hradce Králové. Za to všechno velmi děkujeme.